כיום, עמותות וארגונים רבים במגזר השלישי מבינים כי משרות אמון, אחריות אישית והאידיאולוגיה המנחה את פעולות העובדים מציגים רק חלק מהתנהגות האדם ואינם מספקים ביטחון מלא בנוגע להתנהגותו הערכית והמוסרית. לשם כך נוצר מבדק המהימנות אשר בודק ומאבחן את רמת האמינות אצל המועמד. מבדק זה הינו כלי המאפשר מערך סינון ובקרה ומתנהל כחלק מתהליך הקבלה לעבודה בארגון או תהליך המועבר בקרב עובדי החברה הקיימים.

מבחן מהימנות, מה מטרתו?

מטרת הכלי היא לסייע לארגון להעריך את אמינותו של המועמד, ערכיו, ורמת האתיקה התעסוקתית של שלו וכן, לאתר מבעוד מועד, הופעתם של סממנים העשויים להצביע על התנהגות בעייתית עכשווית או עתידית.
מהימנות המועמד נבחנת על פי מעידות בעברו, נורמות ,ערכים ומרכיבי אישיות רלוונטיים.
מחקרים בתחום מראים כי הוא מסייע בהקטנת האבדן והסיכונים כתוצאה מהגורם האנושי, שיפור יציבות תעסוקתית ומסייע להטמעת ערך האמינות בארגון.

אז כיצד נראה מבחן המהימנות?

המבדק בנוי מריבוי שאלות הכוללות ובודקות עשרה נושאים הקשורים לאמינות תעסוקתית, כאשר השאלות נשאלות במספר וורסיות שונות וחוזרות על עצמן בתדירות ובאופן שונה. הנושאים בהם עוסק המבחן לדוגמא: נאמנות, אמינות-יושר, גניבה, שוחד, התמכרות לסמים, אלכוהול והימורים, נטייה להטרדה מינית ואלימות וכן גם עבריינות מחשב. משך המבדק כ-25 דקות ובסופו מופק דוח תוצאות מפורט שנותח לפי תשובת הנבדק. מבחן המהימנות נבנה בהתאם לצרכים ולאופי המשרה ומשתנה מארגון לארגון בהתאם לבקשת הארגון עצמו.

אנו במתאם, מציעים שירות זה עבור ארגונך כאשר נסייע לך לאתר אחר מועמדים אמינים, לזהות מראש התנהגויות לא רצויות, לבנות צוות עובדים אמין עבור הארגון, להגביר יציבות תעסוקתית ובכך, להפחית תחלופת העובדים עתידית.

Menu