מחשב נייד עכבר ומכשירי כתיבה

מחפשים עבודה או חוזרים לשוק העבודה- מאיפה להתחיל?

אל משרדנו הגיעה רחל, מועמדת בתחילת שנות ה40 לחייה, בעלת ניסיון רב בתחום הניהול בעמותות אשר עבדה 16 שנים רצוף בעמותה מסוימת, היא החלה את עבודתה בעמותה כרכזת מתחילה והתקדמה עם השנים עד שהגיעה לתפקיד ניהולי בכיר. בשנה האחרונה העמותה נקלעה לקשיים פיננסים ולכן על רקע זה נערכו צמצומים ורחל פוטרה מעבודתה. מעבר למשבר הנפשי והקושי העצום להתמודד עם סוגית הפיטורין עצמה עומדת בפני רחל סוגיית חיפוש העבודה. רחל עובדת מסורה, אשר אהבה מאוד את מקום עבודתה אך מעולם לא חיפשה מקום עבודה חלופי, מיותר לציין שבפעם האחרונה שרחל חיפשה עבודה האמצעים לחיפוש היו בעיקר דרך העיתונות הכתובה כך שרחל אינה מכירה כלל את אמצעי החיפוש האינטרנטיים מהצד של מחפש העבודה (כמנהלת היא חיפשה עובדים), איך לכתוב קורות חיים, איך להיות בצד המרואיין ולדעת לענות על שאלות קשות ובכלל- "מה עושים בפרקטיקה של חיפוש העבודה"?

ממש ממש לא פשוט….

למועמדים דוגמת רחל אנו מציעים קודם כל לשבת ולחשוב לאיזה תפקיד בא להם לקום בבוקר?

להן  מספר נקודות למחשבה:

 לאיזו סביבת עבודה מכוונים? סביבת עבודה אינטימית/משפחתית/ חברה גדולה?

במה אני טוב/ה ובמה פחות? חשוב לדעת מראש למפות באופן אישי את היכולות והכישורים האישיים ולא לחכות לשאלות הקשות שיגיעו בזמן הריאיון. מועמדים שלא התראיינו תקופה ארוכה חייבים "להתאמן" על יכולות השיווק העצמיות שלהם ולא לקחת כמובן מאליו יכולת לשלוף תשובות לשאלות קשות.

האם אני מכוונ/ת לתפקידים דומים לאילו שביצעתי בעבר או שמא אני פתוח/ה לאפיקים חדשים?  במקרה שהכוונה היא למצוא תפקידים זהים הרי שהבעיה פחות קשה אולם במידה ובוחרים לפנות לתפקידים אחרים יש לבדוק לאילו תפקידים תהיה התאמה טובה. כך למשל במקרה של רחל, היה לה בכלל חלום יום אחד להפוך לעצמאית ולנצל את הקשרים שאותם צברה במהלך השנים ולכן עליה לבדוק אם היא מוכנה לכך, האם תהיה מסוגלת להצליח ללא מסגרת ארגונית, האם מוכנה להשקיע את מרצה בשיווק של העסק החדש שלה, האם היא מוכנה לוותר על היציבות הכלכלית היחסית שיש לעובד שכיר וכדומה.

תאום ציפיות- עוד בשלב החיפוש על המועמד/ת להתאים את ציפיותיו/ה לשוק העבודה. כך למשל עלינו להתאים את ציפיות השכר שלנו לשכר המוצע במשק לתפקידים שאנחנו מחפשים. מומלץ לחפש באינטרנט סקרי שכר ולבדוק מה השכר הממוצע במשק לתפקיד בוותק שלנו. בנוסף חשוב מאוד להתאים את ציפיותינו ממקום העבודה, מהגדרת התפקיד וכדומה לתפקיד המוצע ולהציף את ציפיותינו כבר בשלב הראיון למשרה על מנת לא לבזבז לשני הצדדים זמן מיותר במידה והציפיות אינן תואמות.

אז איך עושים את זה??

בשלב הראשון המלצנו לרחל לכתוב קורות חיים חדשים. חשוב לזכור כי עלינו להתייחס לקורות החיים כמסמך שיווקי לכל דבר שמטרתו היחידה היא-להביא אותנו לראיון עבודה!!

מעבר לכך ניתן היום למצוא באינטרנט מגוון פורמטים קבועים עליהם ניתן "להלביש" את פרטי קורות החיים שלנו.

בשלב הבא נרשם לאתרים לחיפוש עבודה. כדאי לבצע חיפוש אינטרנטי של אתרים אליהם ההרשמה חינם ולתת להם צ'אנס לפני שנבחר לשלם לאתר מסויים אחר.

לבסוף, כשהתוצאה המיוחלת מגיעה וזימנו אותנו לראיון עבודה עלינו להתכונן אליו היטב. ראשית עלינו ללמוד היטב את הארגון אליו אנחנו מגיעים ואת התפקיד המוצע ,
למועמדים דוגמת רחל, שחזרו לשוק העבודה לאחר מספר שנים, חשוב לזכור להתאים את שפתם לשפה הארגונית החדשה. לאחר 15 שנה בארגון אחד, רחל דיברה את השפה הארגונית של הארגון הקודם שלה. חשוב להיות מודעים לעובדה כי ישנם נהלים ו/או כללי התנהגות ארגוניים שיהיו שונים לחלוטין מאלו שהורגלנו אליהם ועלינו להיות מוכנים לקבל את השינויים הללו.

אנו במתאם נשמח לעמוד לרשותכם בסיוע בכתיבת קורות חיים ו/או לתאום פגישת ייעוץ פרטנית.

דרך צלחה!!!

נכתב ע"י אושרת סרוסי, מאבחנת ויועצת משאבי אנוש במתאם-לפיתוח משאבי אנוש בארגונים חברתיים.

 

טלפון:03-3730090/1/2  |    office@mitam-hr.org  |