מרצה עומדת במהלך הרצאה על נושא הפיטורים

ייעוץ לאחר פיטורים במגזר החברתי

 "נתתי למקום את כל כולי ותמיד מעבר",

" איך יכלו לפטר אותי אחרי כל ההשקעה שלי",

" למה דווקא אני",

" זה ממש לא מעשה חברתי המקובל על ערכי"

 תחושת העלבון הקשה, תחושת הכישלון האישי, הכעס, האשמה והעצבות; כל אלו הן תחושות הרווחות בקרב מפוטרים רבים והן טבעיות ולגיטימיות, ובעולמות הפסיכולוגיה תהליכים נפשיים של פיטורין מוגדרים ונחווים בעוצמתם כתחושות אבל בפרדה משפחתית או חלילה בתחושות אובדן אנושי. הספרות המקצועית רואה בפיטורין כגורם סיכון ממשי לחווית לחץ, חרדה ודחיה, אך להבדיל מהקבלה זו תקופת אבל הפיטורים חייבת להיות תקופה זמנית.

זה אך טבעי כי לאחר פיטורין האדם יתעסק במחשבות ותחושות של חשש מפני העתיד "מה יקרה עכשיו?", "איך אכלכל את עצמי/ משפחתי?" , "איך אוכל לקום בבוקר ולהעסיק את עצמי", "איך אציג את עצמי".  אך כאשר מחשבות אלו מעסיקות את האדם במהלך כל היום הן למעשה מהוות חסם מפתיחת העתיד - מחיפוש עבודה אקטיבי, מהתמודדות עם שוק העבודה ועם מעבר מוצלח של תהליכי מיון לעבודה עקב תחושת כישלון אישי קשה, פגיעה בדימוי העצמי והתעסקות בכעס בעלבון ובדחייה.

במהלך השנים ראינו במתאם כי חוויות הפיטורין בקרב עובדים במגזר החברתי מועצמות ונחוות בעוצמה חזקה וקשה במיוחד. הסיבה הראשונית לכך היא שתהליך הפיטורין עצמו נחווה כתהליך אנטי חברתי בעליל וכארגון חברתי שיטות הפיטורין הקלאסיות הכוללות שימוע ונהלים בירוקטיים חוקיים מכבידים מאוד על האנשים.

לצד זה, מאחר והמניעים המרכזיים לעבודה במגזר החברתי הינם ערכיים - תחושת השליחות, תחושת הסיפוק והנתינה, הזדהות עם הערכים של הארגון ותחושת השייכות לשינוי ולרעיון האידיאל - גורמים לכך שפיטורין ממקום שאליו האדם מרגיש עוצמות כל כך גבוהות של ערכים ושייכות למצב נפשי של טלטלה ונפילה נפשית קשה. תחושת העלבון מתחברת לעיתים עם תחושה של בגידה אמיתית, תחושת של  "זריקה מהבית", וההתמודדות עם תהליכים נפשיים אלו הינה קשה ולא פשוטה.

ייעוץ תעסוקתי לאחר פיטורין במגזר החברתי מאפשר לפתח את האמון מחדש ולחזור לעבוד עם ביטחון ואמון מחודש בעצמנו ובסביבתנו,

במתאם אנו מציעים תהליכי לווי אישיים לאחר פיטורין. מטרתנו לעזור לאדם לעבור את האירוע הטראומטי ולהתקדם קדימה. נעבד את הרגשות השלילים ונמקד את הכוחות במציאת עבודה חדשה, בניית אמון מחדש והתחלה חדשה פחות טעונה מבחינה רגשית ובמקביל נספק כלים שימושיים ופרקטים להתמודדות בתהליכי גיוס ומיון. ולעיתים גם נגלה חידושים שכן מתוך משבר הפיטורין נוצרת גם לפעמים הזדמנות לעשות שינוי ולהתחיל קריירה שניה, פנה אלינו על מנת שלא תעבור זאת לבד.

 

 

טלפון:03-3730090/1/2  |    office@mitam-hr.org  |