סל השירותים

יד מצביעה על דף במהלך הדרכה

משוב והערכה

תהליכים של הערכת ביצועי עובדים מהווים נדבך חשוב ביותר ביחסי העובד וההנהלה. מדובר בכלי ניהולי שמאפשר תקשורת דו-כיוונית חיונית להעברת מידע, תיאום ציפיות, הקשבה להלכי רוח מהשטח, איפיון צרכי הכשרה, ועוד.

הטמעה אפקטיבית של תהליכי הערכה משרתת את הארגון גם במיצוב נכון של המנהלים וביצירת תשתיות ניהוליות נוספות כגון יצירת תכניות עבודה, הגדרה של תהליכי קידום עובדים, תשתיות הדרכה, ניוד עובדים, ועוד.

בסדנא זו משולבים תכנים אקדמיים ולמידה התנסותית במטרה להקנות כלים מעשיים להטמעת תהליכי הערכה בארגונים חברתיים.

קבוצת אנשים קופצים במסגרת סדנת אאוטדור

מהי סדנת ה- OUTDOOR???

סדנא חווייתית לגיבוש הצוות בארגון הכוללת פעילויות אתגריות המצריכות עבודת צוות ושיתוף פעולה. "היציאה לשטח" ושבירת השגרה תורמים לתחושות החיוביות ולהזדמנות עבור חברי הצוות להכיר זה את זה מחוץ לכותלי העמותה.

בשנים האחרונות ארגונים ועמותות רבות הבינו כי ליכוד וגיבוש הצוות בהכרח משפיע על אפקטיביות העבודה והגברת הלויאליות הארגונית!

מצאנו עבורכם דרך "להטעין מצברים" ויחד עם זאת להקנות הרגלי עבודה יצירתיים המנעים לחץ ושחיקה אצל העובדים שלכם וכל זאת  על ידי  שימוש בכוחו של המשחק ככלי להעברת מסר, להטמעת שינוי תפיסתי וכדרך לחיזוק הקשרים בצוות.

סדנת ה- OUTDOOR הינה פעילות דינאמית וקצבית המזמינה את משתתפיה לקחת חלק בפעולות צוותיות המחייבות שיתוף פעולה ותלות זה בזה.

בפעילות זו אנו מקיימים התנסויות רבות ומגוונות אשר מקושרות בהכרח לאותן סוגיות המעסיקות אותך כמנהל ומועברות בדרך יצירתית, חווייתית ומהנה כאשר אנו מסייעים לכם בהכוונה ובדרך.. הסדנא עוזרת לשקף לצוות ולמנהלים את נורמות ההתנהלות והתרבות הארגונית, להתנסות בדרכי פעולה ולקבל כלים לחיזוק הצוות. 

אז קדימה..

בואו נוריד מחיצות, נשחרר מתחים ורגרסיות, נחזק את התקשורת והקשרים בתוך הצוות ובעיקר.. בואו נהנה!!

יד  ממלאת טופס של מבחן אישיות

מבחני אישיות

 מבחני אישיות הם שיטת מיון מקובלת ברוב מכוני המיון. מבחנים אלו נועדו לחשוף את החלקים הפחות גלויים באישיותו של הנבחן, בשעה שראיון העבודה בוחן את ההתנהגות המוחצנת והגלויה כלומר, שפת גוף ותוכן המלל שהמועמד משיב,  מבחני אישיות מתיימרים להגיע לרובד עמוק יותר, לחלקים בלתי מודעים שלעיתים אפילו הנבחן אינו מכיר בקיומם. כל מבחן אישיות אמור להכניס להקשר מסוים את התנהגויות המועמד.

 אז, מתי נעשה בהם שימוש?

 מבחני האישיות ישמשו לנו כעזר רב כאשר נערוך תהליך מיון לעמותה שלנו,

 כאשר נחפש אחר העובד המתאים לנו ביותר ונרצה לקבל עליו מידע רב ככל הניתן ולהימנע מ"הפתעות" בעתיד, נעשה שימוש במבחני האישיות.

מתאם מציעה  במסגרת מבחני האישיות  שירותי אבחון פסיכולוגי ומבדקי מהימנות    

 

 

קבוצת מנהלות משאבי אנוש יושבות סביב שולחן הפורום

מתאם כמובילת תחום משאבי האנוש במגזר החברתי שמה לה למטרה לייצר חממות מקצועיות לתחומי הליבה של משאבי אנוש לאנשי המקצוע בארגונים החברתיים השונים.
קבוצות העמיתים והפורומים נועדו לתת במה מקצועית לנושאים חשובים העולים חדשות לבקרים על שולחן העבודה .

התוכנית להמשיך ולפתח קבוצות נוספות בתחומי מומחיות נוספים.

כיום פעילים הפורומים הבאים:

תוכנית הכשרה ניהול למנהלים בעמותות ומלכ"רים

מתאם מפתחת ימי השתלמויות מקצועיים המספקים מענה וכלים מעשיים בתחומים פיננסיים, אסטרטגיים, משאבי אנוש, הדרכה, דיני עבודה, מיומנויות ניהול ועוד במטרה לסייע לארגונים חברתיים להתמקצע בתחומים אלו ולקבל את הידע המעודכן והרלוונטי ביותר עבורם. "

ניהול במאה ה-21 טומן בחובו אתגרים רבים, אך בוודאי החשוב שבהם הוא ניהול, פיתוח והובלת צוות העובדים.

במגזר החברתי האתגר והמורכבות גדולים אף יותר, והסיבות לכך רבות: החל מצורת ההעסקה ומאחוזי המשרה, והמשך בפריסה הגיאוגרפית הרחבה, צורת התגמול הפיננסית, השחיקה הרבה של התפקידים בשטח, ועוד. לעיתים, גם התרבות הארגונית הבלתי פורמלית יוצרת אשליה של פתיחות והבנת צרכים שאינה תואמת את המציאות בשטח. כתוצאה יכול להווצר פער בין חוויית הפתיחות לבין תחושות וחוויות העובדים בפועל.

בעבודתנו עם עמותות ומלכ"רים אנו פוגשות מנהלים שהם אנשי מקצוע לעילא, המונעים משליחות וערכים. אך לא פעם חסרים להם ידע וכלים בהתמודדות השוטפת עם אתגרי הניהול.

הסדנאות המוצעות באות לספק מענה לפערים אלו, תוך מתן מידע והתנסות חווייתית עם כלים מעשיים לניהול צוותים בשטח

טלפון:03-3730090/1/2  |    office@mitam-hr.org  |

Menu