שירותי אבחון

יד  ממלאת טופס של מבחן אישיות

מבחני אישיות

 מבחני אישיות הם שיטת מיון מקובלת ברוב מכוני המיון. מבחנים אלו נועדו לחשוף את החלקים הפחות גלויים באישיותו של הנבחן, בשעה שראיון העבודה בוחן את ההתנהגות המוחצנת והגלויה כלומר, שפת גוף ותוכן המלל שהמועמד משיב,  מבחני אישיות מתיימרים להגיע לרובד עמוק יותר, לחלקים בלתי מודעים שלעיתים אפילו הנבחן אינו מכיר בקיומם. כל מבחן אישיות אמור להכניס להקשר מסוים את התנהגויות המועמד.

 אז, מתי נעשה בהם שימוש?

 מבחני האישיות ישמשו לנו כעזר רב כאשר נערוך תהליך מיון לעמותה שלנו,

 כאשר נחפש אחר העובד המתאים לנו ביותר ונרצה לקבל עליו מידע רב ככל הניתן ולהימנע מ"הפתעות" בעתיד, נעשה שימוש במבחני האישיות.

מתאם מציעה  במסגרת מבחני האישיות  שירותי אבחון פסיכולוגי ומבדקי מהימנות    

 

 

איש יושב ומקשיב להסבר

מתאם מעניקה לארגון שלך שירותי אבחון אפקטיביים באמצעות מגוון כלים ושיטות

לארגונים מלכ"רים צרכי העסקה מגוונים, במקרים רבים, בנוסף לצוות הקיים יש צורך בגיוס מאסיבי של מתנדבים, מדריכים, עובדים פרויקטאלים ובמקרים אחרים של מלגאים.

גיוסים אלו מצריכים מהארגונים המלכ"רים התארגנות מיוחדת הכוללת השקעה גדולה בזמן ובמשאבים של הצוות הקיים ולעיתים גם בהגדלת הצוות הקיים במגייסים שונים שאינם מהארגון או בעובדים נוספים מהארגון על מנת לעמוד בהיקפי היעדים. במצבים אלו, למעשה, מושבת חלקו של הארגון העוסק בגיוס ההמוני וקיימת הסתמכות על המגייסים החיצוניים לייצג נכונה את הארגון ואת צרכיו.

מתאם מסייעת בבניה נכונה של מודל גיוס לצרכים המוניים ומאסיבים. בניית מודל נעשית תוך אבחון צרכי הארגון, משאביו, לוחות הזמנים והיקף הגיוס המבוקש.

מודל גיוס יכול לכלול שילוב של שיטות מיון ואבחון שונות, שילוב של דרגים שונים בעמותה ואפילו הכשרת דרג מסוים בעמותה לצורך התפקיד או שילוב של פרילנארסרים מקצועיים חיצוניים.

מודל גיוס טוב משחרר את מרבית חברי המלכ"ר לעסוק בתפקידם, מקצה כוח אדם מיומן ומסוים לעסוק בתפקיד ובכך גם חוסך בעלויות הגלויות והנסתרות.

מרכזי הערכה

מרכז הערכה הוא כלי אבחון התנהגותי בעל תוקף ניבוי גבוה ומטרתו לאתר את המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד. הצופים והמעריכים במרכז ההערכה בוחנים את ההתנהגות הגלויה (והסמויה) של המועמדים במהלך משימות שונות המדמות מטלות בהן יעסקו במסגרת התפקיד עצמו. מגוון הסיטואציות בהן נבחנים המועמדים במהלך מרכז ההערכה "מציפות" מעל פני השטח התנהגויות ותגובות רלוונטיות לתפקיד.

המשך קריאה: מרכזי הערכה

מבדקי מהימנות

כיום, עמותות וארגונים רבים במגזר השלישי מבינים כי משרות אמון, אחריות אישית והאידיאולוגיה המנחה את פעולות העובדים מציגים רק חלק מהתנהגות האדם ואינם מספקים ביטחון מלא בנוגע להתנהגותו הערכית והמוסרית. לשם כך נוצר מבדק המהימנות אשר בודק ומאבחן את רמת האמינות אצל המועמד. מבדק זה הינו כלי המאפשר מערך סינון ובקרה ומתנהל כחלק מתהליך הקבלה לעבודה בארגון או תהליך המועבר בקרב עובדי החברה הקיימים.

מבחן מהימנות, מה מטרתו?

מטרת הכלי היא לסייע לארגון להעריך את אמינותו של המועמד, ערכיו, ורמת האתיקה התעסוקתית של שלו וכן, לאתר מבעוד מועד, הופעתם של סממנים העשויים להצביע על התנהגות בעייתית עכשווית או עתידית.
מהימנות המועמד נבחנת על פי מעידות בעברו, נורמות ,ערכים ומרכיבי אישיות רלוונטיים.
מחקרים בתחום מראים כי הוא מסייע בהקטנת האבדן והסיכונים כתוצאה מהגורם האנושי, שיפור יציבות תעסוקתית ומסייע להטמעת ערך האמינות בארגון.

אז כיצד נראה מבחן המהימנות?

המבדק בנוי מריבוי שאלות הכוללות ובודקות עשרה נושאים הקשורים לאמינות תעסוקתית, כאשר השאלות נשאלות במספר וורסיות שונות וחוזרות על עצמן בתדירות ובאופן שונה. הנושאים בהם עוסק המבחן לדוגמא: נאמנות, אמינות-יושר, גניבה, שוחד, התמכרות לסמים, אלכוהול והימורים, נטייה להטרדה מינית ואלימות וכן גם עבריינות מחשב. משך המבדק כ-25 דקות ובסופו מופק דוח תוצאות מפורט שנותח לפי תשובת הנבדק. מבחן המהימנות נבנה בהתאם לצרכים ולאופי המשרה ומשתנה מארגון לארגון בהתאם לבקשת הארגון עצמו.

אנו במתאם, מציעים שירות זה עבור ארגונך כאשר נסייע לך לאתר אחר מועמדים אמינים, לזהות מראש התנהגויות לא רצויות, לבנות צוות עובדים אמין עבור הארגון, להגביר יציבות תעסוקתית ובכך, להפחית תחלופת העובדים עתידית.

אבחון פסיכולוגי

אבחון פסיכולוגי

אתה משקיע אנרגיות ומשאבים בגיוס עובדים אך לא פעם נכוות כאשר מועמד השאיר עלייך רושם מצוין אך בפועל התברר שטעית?

 

תן לנו לחסוך לך את תחושות התסכול ולמצוא עבורך את העובד המתאים ביותר לתפקיד.גיוס כוח אדם איכותי הוא נושא מורכב וכלי הגיוס שיש בידך אינם יכולים לספק את המידע המקיף ביותר עבור המועמד ובשל המידע החלקי ייתכן כי תבחר במועמד שאינו מתאים לביצוע התפקיד ולהסב נזק רב לאורך זמן. אנו במתאם מציעים לך שירות אשר יסייע לך להימנע מגיוס שגוי בעתיד: ראיון עם פסיכולוג תעסוקתי.

מה היתרונות?

בריאיון זה נשאלות שאלות מורכבות ונבחנים לעומק התנהגותו, ההיסטוריה וכישורי האדם בתחומים הרלוונטיים לתפקיד אליו הוא מיועד. הריאיון מאפשר מיפוי של נקודות החוזק והחולשה של המועמד ומסייע לאיתור בעיות פוטנציאליות העשויות להתעורר בעת מילוי התפקיד. כלי זה הינו אובייקטיבי ונטול הטיות.הריאיון שם זרקור על הרבדים הסמויים שלא ניתן לגלות בריאיון רגיל בו ניתן להיערך מראש ומאפשר תמונה מלאה על המועמד.

מה כולל השירות שלנו?

האבחון כולל ראיון עומק + מבחנים ושאלונים אבחוניים (מבחני אישיות, סגנונות תקשורת בינאישית, סגנון ניהולי) כאשר בסופו, אתה מקבל חוות דעת מעמיקה על התאמתו של המועמד לתפקיד הספציפי. האבחון במתאם נערך ישירות על ידי צוות של פסיכולוגים תעסוקתיים מיומנים וותיקים המכירים היטב את עולם המגזר השלישי והתפקידים המורכבים בו.

בעזרת המומחיות והניסיון שיש בידנו, נאתר עבורך את האדם המתאים!

תתי-קטגוריות

טלפון:03-3730090/1/2  |    office@mitam-hr.org  |

Menu