מאמרים ודעות

עכבר של מחשב מונח על שולחן

כמה פעמים שמעתם בחייכם את המשפט - חיפוש עבודה זו עבודה...???

למרות שלכאורה זה נראה טריוויאלי- ראשית כל, כדאי להיות מוכנים ומעודכנים כראוי עם טופס קורות חיים, ממליצים וכו'.  כמו כן, להיות עם נכונות וזמינות להשקיע זמן ואנרגיות בראיונות, במבחנים ובתהליכים ארוכים. את המעסיק הפוטנציאלי לא תמיד מעניין המחוייבות שלכם לארגון הנוכחי ולכן אם אתם נמצאים לקראת פרוייקט גדול ואינטנסיבי כדאי לדחות במעט את החיפוש.

שנית, כדאי לתכנן היטב את התהליך, איזה אנשי קשר מתאימים כדאי לשתף בחיפוש ולאן אני כמועמד רוצה להגיע ולשאוף בקריירה שלי. מחקרים בנושא ניהול קריירה הוכיחו שמי שמתכנן את צעדיו בתחום התעסוקה בדרך כלל גם מגיע למטרותיו.

בנוסף, כדאי לדעת מה מחפשים...סקירה רנדומלית של לוח משרות במגזר השלישי מניבה תפקידים שחלקם משיקים לתפקידים במגזר הציבורי והמגזר העסקי וחלקם ייחודיים למגזר השלישי. למעשה ניתן לחלק את התפקידים בצורה גסה לארבעה תחומים:

  1. משרות מטה: שיווק, ניהול משרד, הנהלת חשבונות, תפעול ולוגיסטיקה, ניהול כספים, משאבי אנוש, הדרכה ועוד
  2. משרות ניהול: רכז, מנהל תחום, מנהל אזור, מנהל פרויקט, מנהל הדרכה, מנהל מקצועי, סמנכ"ל, מנכ"ל
  3. משרות מקצועיות: חינוך, עבודה סוציאלית, טיפול, רווחה
  4. משרות ייחודיות למגזר השלישי: גייסי כספים ומנהלי פיתוח משאבים, מנהלי קשרי שותפים, מנהלי ועובדי קרנות פילנטרופיות
איש יושב ומקשיב להסבר

מדוע גייסי כספים הופכים כיום לזן נכחד?

דע אלו קשיים מלווים את העובד שלך והיערך בהתאם!

דרוש מקצוען, מנוסה, עם ברק בעיניים, בעל כושר ביטוי בעברית ובאנגלית, אופטימי ללא תקנה, יצירתי ורעב להצלחה".

כל מי שפתח פעם לוח דרושים נתקל במודעה דומה, בנוסח זה או אחר, המנסה לצוד מועמדים פוטנציאליים שיוכלו לגייס כספים למען עמותות או מלכ"רים (מוסד ללא כוונת רווח). מאות נענים לכל מודעה. לאחר מיון נבחר מתוכם "הזוכה המאושר" (לרב מדובר ב"זוכה מאושרת"), אשר אמור לחזק את הבסיס הכלכלי של העמותה.

המשך קריאה: מדוע גייסי כספים הופכים כיום לזן נכחד?

מנהלת יושבת עם מחשב נייד ומראיינת מועמד

גיוס בכירים, מדוע זה אינו עניין של מה בכך?

בגיוס עובד בכיר אנו מחפשים אחר איש מפתח לתפקיד ניהולי בארגון, בעל יכולת הנעת עובדים, יכולות ניהול, דיסקרטיות, ראייה רחבה של כלל הארגון לנגד עיניו, יכולת בניית אסטרטגיות ארגוניות, יכולת עבודה בלחץ, יחסי אנוש ו.. ניסיון! לתפקידים בכירים הממוקמים בראש הפירמידה הארגונית, דרושים אנשים יחידי סגולה ועל כן איוש משרה כה רגישה ובכירה, מצריך תהליך גיוס שונה בעל דגשים אחרים.

המשך קריאה: גיוס בכירים, מדוע זה אינו עניין של מה בכך?

אישה עומדת ומסבירה בתנועות ידיים תהליך

דיבור נכון בשפת הגוף

למד כיצד הגוף שלך יכול לסייע לך

בגופנו קיימת יותר תבונה מאשר בדברי החוכמה המבריקים ביותר" (ניטשה).

עד כה עסקנו בהכנה לראיון, באיסוף מידע על הארגון עצמו, על המראיין ועל התכנים המילוליים בהם נשתמש במהלכו אבל, מחקרים מראים כי 93% מהגורמים המשפיעים בארבע הדקות הראשונות של הריאיון הם 7% המסר המילולי והדיבור, 38% טון הדיבור, קצב, מבטא, אינטונציה וכו' וכ- 55% הם תנועות הגוף (וונגרייט,1988). בכל סתירה בין שפת הגוף למילים תהא ידה של שפת הגוף על העליונה והיא זאת שתשפיע יותר על המראיין אז.. שימו לב היטב לשפת הגוף שלכם בראיונות עבודה, מודעות היא מילת המפתח. ברגע שתהיו מודעים לדרך העברת המסרים שלכם, יהיה לכם קל יותר להמעיט בתנועות העשויות להזיק לכם בריאיון.

המשך קריאה: דיבור נכון בשפת הגוף

בחור מחייך

כך תזהה את המועמד המתאים ביותר למחלקת גיוס כספים.
 
מנהלי עמותות ומלכ"רים מבינים יותר ויותר שהצלחה בגיוס כספים תלויה בהקצאת כוח אדם מיומן ומקצועי. לאחר שהוחלט לשכור עובד שיעסוק בגיוס כספים למען הארגון, נשאלת השאלה אילו תכונות חייבות להיות לגייס כספים מקצועי על מנת שיצליח בתפקידו.

המשך קריאה: כך תזהה את המועמד המתאים למחלקת גיוס כספים.

טלפון:03-3730090/1/2  |    office@mitam-hr.org  |

Menu