נאום המעלית

הנאום שיעשה לכם את העבודה!

מהו הנאום הקטן שיכול להזניק לכם את הקריירה?

שערו לעצמכם שתזכו לחלון הזדמנויות קצרצר להציג את עצמכם בפני דמות שביכולתה להציע לכם הצעה שחלמתם לקבל. בהינתן שתזכו לחלון הזדמנויות שכזה, הרי שתרצו להגיע אליו מוכנים, כך שתגדילו את סיכוייכם לקבל את ההצעה המיוחלת.

 "נאום המעלית"? (או – "The Elevator Pitch")

נאום המעלית הוא ההזדמנות שלך להעביר מסר קצר וממוקד אודותיך או אודות העסק שלך, שיגדיל את סיכוייך לקבל הצעה עסקית נחשקת.

מקור הביטוי הוא ברעיון לפיו, 60 השניות שתארוך פגישה מקרית עם אדם חשוב במעלית – הן פרק זמן מספק עבורכם להעביר מסר שיפתח לכם דלת מקצועית או עסקית. ב-60 שניות אלה, תרצו להציג את עצמכם או את העסק שלכם באופן המעניין – אך הממוקד והפשוט ביותר – כך שתצליחו להרשים את האדם שמולכם ולעורר בו את הרצון להמשיך את השיחה ו\או להציע לכם הצעה מעניינת.

כמובן, שבכדי להצליח לנצל כראוי פרק זמן קצרצר זה – יש להיות מוכנים עם "נאום המעלית" שלכם לרגע שבו תיקרה בדרככם הזדמנות שכזו.

איך מתכוננים?

ראשית, חשוב להגדיר ולהבין – מה מטרת הנאום? את מה רוצים לקדם? 

 מומלץ לרשום את הדברים שרוצים לומר בנושא, כדי לשווק את עצמך. מאחר והזמן קצר וחשוב להיות ממוקדים בו –יש לזקק את המסר שמעוניינים להעביר, ולהשמיט את הפרטים שאינם חיוניים.

המסר צריך לכלול את שמך, העיסוק וההתמחות, ו\או המוצר  שלך.

 על המסר להיות פשוט, קליט ומובן לשומע אותו – כמעין סיפור. עליו לכלול התחלה, אמצע וסוף – המכיל פואנטה - השורה התחתונה תהיה ברורה!

חשוב להעביר את המסר  באופן רהוט ובוטח, ללא גמגום והשתהויות.

 הקפידו להיצמד למסגרת הזמן ולהיות קצרים וממוקדים. במידה והאדם שמולכם לא מבקש שתרחיבו את דבריכם, הקפידו לסיים בתום העברת המסר שלכם ואל תאריכו.

שפת הגוף שלך היא חלק מהמסר. לכן, בעת העברתו – חיוך ושמירה על קשר-עין עם האדם העומד מולך חשובה מאוד.

  המסר אמנם חייב להיות מאוד ממוקד ועליכם לשמור על מסגרת הזמן – אולם שימו לב שלא "לירות" אותו על העומד מולכם. דיבור מהיר שהמאזין לו לא יוכל לעקוב אחריו – לא יקדם כאן את מטרתכם.

אנחנו לא רוצים לתת לאדם שמולנו את התחושה כי באנו למכור לנו. זכרו, בשלב הראשון המטרה שלנו היא לזכות בהזדמנות לשיחה נוספת עמו. לכן, רצוי לחבר את הנאום שלנו לצורך שעשוי להיות לו, כך שהוא ירגיש שיש לנו כישורים, נסיון, מוצר או קשר עם אנשים – שבזכותם הוא יוכל להרוויח וליהנות מההתקשרות עמנו.

 על מנת להעביר את המסר שלךכראוי, רצוי להתאמן עליו. נשע קצת מוזר אבל מומלץ "להתאמן" גם בפני אדם מוכר, לקבל ממנו משוב וכך לבדוק האם המסר שעבר ברור.

 לבסוף, חשוב להיות מוכנים עם "נאום המעלית" שלך, אך בד בבד להיות נכונים להתאים את הנאמר  לקהל \ לאדם שעומד מולך.

 

טלפון:03-3730090/1/2  |    office@mitam-hr.org  |