רודי אריה מפנימיית בן יקיר

רודי אריה – בתפקיד 24/7

לא פשוט לגייס עובדים חדשים להדרכה בפנימייה ובוודאי שלא קל לשמר אותם, השכר אינו גבוה, ושעות העבודה אינן קלות. מגיעים אלינו מדריכים צעירים, מלאי מוטיבציה, אך לעיתים, לאחר תקופה קצרה, הם מתחילים להבין את האתגרים וחושבים פעמיים האם להמשיך

 כך עולה מהריאיון עם רודי אריה, מנהל פנימיית בן יקיר, בעל ניסיון ועבודה מרובת שנים בתחום הפנימיות, ניסיתי להבין את המשמעויות הנגזרות מעבודה בפנימייה הפועלת 24/7,  365 ימים.

רודי, אתה כבר שנים בעולמות הפנימיות ונוער בסיכון – זאת ממש הקריירה שלך, איך הגעת לזה?

"התחלתי לפני כ- 18 שנה לעבוד בפנימיית נוער חינוכית, הגעתי לשם כיוון שרציתי להכיר ולעבוד בפנימיות, ידעתי שאני אשתלב במסגרת כזאת ואכן, עבדתי שם כ- 17 שנה ולפני שנה עברתי לפנימיית בן יקיר המטפלת בנוער בסיכון".

האם כשהתחלת לעבוד בתחום חשבת להתקדם? ידעת שיש מסלולי קידום?

ידעתי שקיימים מסלולי קידום, התחלתי בתפקיד מדריך בפנימייה ולאחר מכן הפכתי להיות רכז שבאחריותו שכבת גיל, אהבתי את הקשר עם החניכים ויכולתי להתקדם מהר יותר לתפקיד מנהל אבל.. מבחינת שגרת החיים שלי התאים לי באותה התקופה להיות בשטח, קרוב לחניכים, ובשעות עבודה נוחות יותר. יש לי ארבעה ילדים והיה לי מאוד חשוב להיות נוכח בגידול שלהם, הייתי עובד בערבים ובבקרים מגדל את ילדי, עכשיו, כשהתאומים שלי בני 5 והגדולה שלי בת 12, הרשתי לעצמי להתקדם לתפקיד ניהולי אינטנסיבי ודורשני יותר".

איך מתחלקות המשמרות בין המדריכים?

"אצלנו לא אומרים את המילה משמרות, זה לא אחריות שלי וזאת אחריות שלך, יש לך אחריות כוללת, אתה אחראי על כולם". זאת פנימייה הפועלת 24/7 ומעבר לאחריות הכוללת שמלווה את המדריכים, יש להם זמני כוננות מוגדרים.

האם התפקיד דורש ממך הקרבה גדולה יותר משציפית לפני כניסתך לתפקיד?

"הפנימייה כל הזמן בפעולה, כמנהל אני  כל הזמן בתפקיד, אני עשיתי את הבחירות שלי במכוון, אני מכיר את השטח טוב מאוד ולאורך שנים ולכן לא התאכזבתי ממה שציפיתי, העבודה הזאת טובה, מאתגרת ומספקת".

העבודה במקום היא סביב השעון– ספר לי קצת על ניהול צוות באתגר אינטנסיבי כזה.

"אני יכול לתת לך כדוגמא מקרה שעסקתי בו בשעה האחרונה כאשר אחת מבנות השירות קיבלה הודעה מאחד החניכים בה הופיע מסר אובדני, הילד שלח לבת השירות שלא תחפש אותו. אני כבר הייתי בדרך הביתה, בדיוק יצאתי משם, מיד עשיתי סיבוב, עדכנתי את העובדת הסוציאלית של אותו חניך והלכתי לחדרו, הוא התחבא לי שם ועד שמצאתי אותו.. זה היה מאוד מלחיץ, זה לא קורה פה כל יום אבל זאת דוגמא אחת לאתגרים שעימן אנחנו מתמודדים פה.

לדעתך ניתן לעסוק בתפקיד המצריך מחויבות ואינטנסיביות כה עמוקה כקריירה לאורך זמן?

"הדרישות מהמדריכים הן גבוהות, תחלופת העובדים מאוד גדולה, יש פנימיות המגבילות את מספר שנות ההעסקה מראש כדי למנוע שחיקה אצל העובד. אצלי לא עובדים כך, עובד שהוא טוב ממשיך לעבוד, לא פשוט לגייס עובדים חדשים להדריך בפנימייה ובוודאי שלא קל לשמר אותם, השכר אינו גבוה, ושעות העבודה אינן קלות. מגיעים אלינו מדריכים צעירים, מלאי מוטיבציה, אך לעיתים, לאחר תקופה קצרה, הם מתחילים להבין את האתגרים וחושבים פעמיים האם להמשיך, בפנימייה הקודמת בה עבדתי היו עובדים וותיקים אך רבים מהמדריכים עובדים תקופה קצרה ומתחלפים. אנחנו מנסים למצוא תמריצים לגרום להם להישאר, עד שהעובד מבין את מורכבות העבודה לוקח לרוב שנה ורק בשנה השנייה מגיעים הפירות, אז אני רוצה לשמר אותם. אחת הדרכים לדוגמא היא כי לאחר שנתיים במסגרת אנו מסייעים לעובדים בפיתוח אישי ובלימודים אקדמאיים.

ניהול פנימייה 24/7 נובע מגיע מתוך הצורך להרחיק את הילדים מהסביבה הקשה ממנה הם הגיעו, גם עכשיו בחופש, כהבנת השטח וצרכי הילדים אנחנו עושים בחופש שתי קייטנות בכדי להרחיק אותם מהסביבה ממנה הם הגיעו. אנחנו כל הזמן מלמדים, מעסיקים ומפתחים אותם ומונעים מהם ליפול למקומות שליליים, כהנהלת הכפר בנינו תוכנית שנתית ממטרות אותה הופכים לתוכנית פעולה ומיישמים בשטח.

תרצה לומר משהו לסיכום?

חשוב לדעת שאכן עבודה סביב השעון מצריכה הרבה אנרגיות, כוחות, התמודדות, השקעה, תכנון וחשיבה מראש אבל היא עבודה מעשירה, מאתגרת ותמיד מעניקה לך סיפוק אשר מניע אותך להמשיך ולהשקיע באותם החניכים – זה מוכיח את עצמו וזה ממשיך לרגש אותי עד היום".

 

טלפון:03-3730090/1/2  |    office@mitam-hr.org  |