מנהלת מסבירה בתנועות יד

עתודה ניהולית – על מה ולמה?

יצירת עתודה ניהולית הינה צעד מקדם עבור הארגון. ארגון החושב קדימה על עתידו ואינו מאפשר לשינויים חיצוניים או פנימיים לתפוס אותו "לא מוכן" מקדם את יציבותו ואת הצלחתו.

היתרונות ביצירת עתודה ניהולית הם כי הארגון מעצב את מנהלי העתיד, מקנה להם ידע וניסיון והיכרות עם הארגון על בוריו ומציע לעובדים מסלולי קריירה הכוללים קידום אישי, התפתחות מקצועית ואופק ניהולי.באמצעות הכשרת מנהלים לתפקיד בשלב מוקדם ניתן לשמר את הכישרונות הבולטים והעובדים המצטיינים בתוך הארגון.

לעיתים המגזר השלישי נוטה להימנע מתהליך זה בשל העלות והמשאבים אותו הוא מצריך אך חשוב להבין, תהליך זה הינו השקעה לטווח ארוך ויכול לחסוך עלויות רבות בעתיד.

התקציבים המועטים העומדים בפני עמותות מצריכים חשיבה ותכנון מראש על מנת למצוא מנהל בעל יכולות יצירתיות וגמישות מחשבתית התמחה במספר תחומים ויוכל לחפש אחר פתרונות יצירתיים לפתרון בעיות בעמותה ללא השקעת משאבים רבים.

כאשר הארגון יוצר לעצמו שיכבה ברורה של מנהלים בעלי אחריות ניהולית המתחילים "מלמטה" ומכירים את עבודת השטח, אך מיועדים מראש לתפקיד ניהולי בארגון הוא אינו צריך להתנהל באופן "תגובתי" ואינו פועל תחת לחץ.

מסלול עתודה ניהולית יוצר "ברית אמון" בין העובד לארגון, כאשר מחד, העובד מוכן לעבור תפקידים ושלבים רבים בארגון ומאידך הארגון מבטיח לו קידום ושכר בתמורה, "ברית" זו מחזקת את הקשר בין העובד לארגון ותורמת להגברת המוטיבציה והעשייה של העובד.

אנו רואים כי בשל המיעוט התקציבי, מנהלים במגזר השלישי עשויים לקחת חלק בתחומים רבים, שונים ומגוונים ולכן, באם זיהינו בעובד איכויות וכישורים רבים, נרצה לפתח אותו לא לוותר עליו, זאת הדרך שלנו לגרום לו להישאר. תהליך זה גורם הן לעובד והן לארגון לצאת נשכרים.

אנחנו במתאם מספקים שירות המסייע לך כמנהל ליצור תהליך נכון להכשרת מנהלים בעתיד, נגדיר את המטרות, היעדים התכנים והאסטרטגיה המנחה את הארגון בשיתוף עם ההנהלה הבכירה וניצור שכבת מנהלים עתידיים לארגון – נכשיר את דור העתיד למען הצלחת הארגון.

.

טלפון:03-3730090/1/2  |    office@mitam-hr.org  |

מאמרים ושירותי מתאם