מבחני כישורים

מבחני כישורים

דרוש עובד תקתקן, בעל קליטה מהירה תוך שמירה על ביצוע עבודה באופן יסודי, יכולות דיוק ושימת לב לפרטים.. 

אך, כיצד אזהה את המועמד המתאים לי ביותר כאשר יחלוף על פניי?

במידה והחלטת לגייס עובד חדש לעמותה ולבדוק את התאמתו, תהליך גיוס ומיון נכון בשילוב מבחנים הכישורים יאפשר לך כמנהל להשיג תוקף ניבוי הצלחה לתפקיד מהגבוהים ביותר ולהקטין את הסיכונים העשויים להתעורר בתהליך הגיוס.

מבחני המיון מתחלקים למבחני כישורים (יכולות לוגיות, יכולות מתמטיות, יכולות טכניות) למבחני סגנון ביצוע (מטלות הבודקות זריזות, דיוק וערנות לפרטים) ומבחני אישיות (סוציומטרי, שאלון אישי, מצבים בינאישיים, מבחן דמיון, העתקת צורות, מבחן תמונות, מבחני אמינות וכד')

מטרת המבחנים היא סינון ובחירת המועמדים המתאימים ביותר לתרבות, אופי ודרישות הארגון כאשר הקריטריונים נבנים ונקבעים מראש עם הארגון. המועמד יעבור מבחן מיון הבוחן את התאמת המועמד בהיבטים שונים ומכסה את מגוון התחומים הנדרשים, כך שסופם של המבחנים, מתקבלת תמונה רחבה על כישוריו ועל מידת התאמתו לתפקיד לאופי העמותה.

צוות מתאם הכולל פסיכולוגים המתמחים בגיוס עובדים למגזר השלישי מספק עבורכם מבחני כישורים ואישיות אשר ימצאו את העובד המתאים לכם ביותר, בעל היכולות הנדרשות והכישורים המתאימים ובכך יאפשר עבורכם תהליך גיוס חלק, נכון ומוצלח, ללא טעויות או התקלות.

טלפון:03-3730090/1/2  |    office@mitam-hr.org  |