אישה יושבת מול מסך מחשב

ייעוץ וליווי משפטי

דיני עבודה קובעים את קיומם של יחסי עובד – מעביד ומסדירים את היחסים בין עובד למעבידו ובין העובד לארגון תוך קביעת הזכויות והחובות הקיימים עבור שני הצדדים.

חשיבותם של דיני העבודה בעמותות הינה גבוהה. חשוב כי בארגון יהיה אדם בעל ידע והבנה לגביי התנהלות מובנית תקינה, בעלת תוקף משפטי שתסייע לארגון לדעת כיצד לנהוג באופן חוקי אל מול עובדיו ואילו הליכים עליו לנקוט בנושאים שונים על מנת להימנע מתביעות משפטיות, על כן, על מנת לייצר התנהלות תקינה ושוטפת ולהימנע מאי נעימויות רצוי לערב עו"ד בתהליכי העמותה בכדי לוודא כי הם מתנהלים קשורה, לאתר מבעוד מועד אי סדירויות כאלה או אחרות.

הטמעת מסגרת חוקית ואכיפת התנהלות הארגון הינה מורכבת וקיים קושי להטמיע מסגרת מובנית בארגוני המגזר השלישי בשל התהליכים "הרכים" ואופי התקשורת, המבוססת פעמים רבות על יחסי אמון בין הצוות למנהלים. הכנסת מסגרת חוקים, חתימה על חוזים המפרטים את זכויות העובד וכן גם את חובותיו לתקשורת הפתוחה והחופשית בעמותה, עשויה לעורר כעסים, אנטגוניזם ולעורר התנגדויות אצל העובד.

על כן, אנו במתאם מספקים שירות המסייע לך כמנהל להכניס מסגרת חוקית לארגון, ללוות ולסייע לך בקשיים העשויים להתעורר לאורך התהליך. אנו מציעים שירות ייעוץ וליווי משפטי לעמותות למתן מענה להליכים משפטיים שונים .
במסגרת חבילת השירות מוצע סל שירותים משפטיים הבא: עדכוני חקיקה ושינויים, ליווי ופיקוח על הליכי שימוע, ליווי תהליכי סיום העסקה ופיטורין, ייעוץ שוטף ומיידי לפיתרון בעיות העולות מן השטח, ייצוג מלא בבתי הדין לעבודה וכדומה.

מדובר בתהליך מורכב ורגיש, אל תעבור תהליך זה לבד והיעזר בשירותים שאנו מציעים לך,

כך תימנע מאי נעימויות ותדאג להתנהלות תקינה פעם אחת עבור עובדייך ופעם נוספת, עבור הארגון!

שם פרטי*
הזן שם פרטי

שם משפחה*
הזן את שם המשפחה

שם הארגון*
הזן שם ארגון

טלפון ליצירת קשר*
הזן מספר טלפון

דואר אלקטרוני*
הזן כתובת דוא"ל חוקית

מהות הפניה*
אנא בחר את מהות הפניה

כל מה שכדאי שנדע*
אנא הזן את פירוט הפניה

נא להעתיק במדוייק*
נא להעתיק במדוייק
החלף ספרותהזנה שגויה , הזן שוב את הספרות בבקשה

טלפון:03-3730090/1/2  |    office@mitam-hr.org  |