שירותי ייעוץ וליווי

חתימה בעט על מסמך

מהם התועלות של מדרג שכר בארגון? איך בונים מדרג שכר הלכה למעשה? מהי מקובלות השכר בארגונים חברתיים?

מהו מדרג שכר?

כאשר אנו יוצרים מיפוי של כל בעלי התפקידים בארגון לפי היררכיה פנימית בתוך כל משפחת תפקידים ואז מציגים טבלאות המפרטות על כלל מרכיבי השכר בכל תפקיד בארגון.כאשר מעלים לעובד שכר באופן שאינו רציף, מסודר, מובנה או קבוע עשויות להתעורר בעיות תקציביות שלא יאפשרו ההעלאה זאת או לחילופין, דרישות מעובדים נוספים אשר חשים כי גם להם מגיעה העלאה במשכורתם. מצד שני, מתן העלאה בשכר לעובד וותיק אשר תורם רבות לארגון ומפגין מוטיבציה כדרך קבע הינו צעד חיוני ואף הכרחי!

אז היכן עשוי להתעורר הקושי?

העובדה כי מדובר בתהליך אשר משווה בין עיסוקים שונים ודרגת חשיבותם עשויה לעורר רעש בארגון, לאיים על העובדים והמנהלים ולהציף תהליכים לקויים שהתנהלו עד כה. בנוסף, עובדים וותיקים עשויים לחשוש כי בעקבות שכרם הגבוה המוצג לעיני כל, קידומם בארגון עשוי להיפגע.

אז מדוע בכל זאת כדאי לארגון לייצר מדרג שכר?

מדרג השכר תורם לתפיסת ההוגנות ומאפשר שקיפות אל מול העובדים, מגביר בקרה ותכנון לטווח ארוך. תהליך זה מסייע ביצירת סדר ארגוני ושמירה על מסגרת תקציב שכר ברורה, וכן יוצר מסגרת מובנית לאופן העלאת השכר ובכך מונע ניסיונות מיקוח שרירותיים של עובדים. בנוסף, על בסיס מדרג השכר ניתן לייצר מסלולי קריירה וניוד עובדים ולשמר את העובדים, העובד יודע כי לארגון "אין מה להסתיר" וכי יש לו אפיקי קידום ותגמול בהתאם.

במתאם אנו מספקים עבורך שירות ייחודי המקנה לך כלים יישומיים (ארגוניים ופיננסיים) לניהול אופטימאלי של המשאב האנושי בתחום מדרג השכר, נאפשר יצירת סדר ושיטתיות בארגון בנושא השכר, נבנה כלי ניהולי יעיל ונוח לשימור ומתווה גמיש למסגרות השכר וכמובן, נסייע לך בהטמעת התהליך בקרב הגורמים הקשורים בארגון,  התהליך שאנו מציעים יבנה בהתאם לגודלה של העמותה, למצבת העובדים ולמורכבות נושא השכר והטיפול בו בהתאם לצרכיה.

היכרותנו הרבה והניסיון שצברנו בעבודה עם המגזר השלישי תאפשר יצירת מדרג זה באופן מותאם לארגונך, אתה לא לבד בתהליך!

יד מצביעה על דף במהלך הדרכה

ליווי וקליטת עובד חדש

כל כניסה למקום עבודה חדש תלווה בחששות כאלה ואחרות וכמעסיקים, רצוי להתייחס לחששות אלו ולסייע לעובד בקליטתו, על מנת להקל על התהליך.

עלייך כמנהל להעניק לעובד את התחושה כי ישנה כתובת ומענה לכל בקשה.

קליטה נכונה של עובדים יכולים להיות יתרונות רבים ואחד מהם הוא כמובן חיזוק הביטחון של העובד ומתן התחושה כי הוא רצוי וחיוני עבור הארגון. השבועות הראשונים לעובדים חדשים בארגון יכולים להיות קריטיים בהשתלבות העובד ובבניית בסיס לשימור העובד בארגון בהמשך ולך כמנהל יש תפקיד ראשי ומכריע בהצלחת השתלבותו של העובד החדש בתפקידו.

במתאם, תוכל למצוא שירותים הכוללים בניית תוכנית הדרכה והגדרת תהליך ההשתלבות וההיטמעות עבור העובד תוך שיתוף והכוונת הצוות לגביי תפקידו בתהליך.
בנוסף, ננסח באופן ברור את תחומי האחריות של העובד החדש וניצור תוכנית חפיפה המתאימה לצרכי העובד ולצרכי התפקיד הספציפיים.
זכור, תהליך קליטה מסודר ומובנה לימיו הראשונים של העובד הוא בעל חשיבות גבוהה ומשפיעה על תפקודו של העובד בעתיד ועל תפקודו ותרומתו לארגון.

 

יועצת עם מחשב נייד בראיון עבודה למיקור חוץ

מיקור חוץ הינו שירות חיצוני המוציא מהארגון את העיסוק בתחומי משאבי אנוש תוך שהוא עוסק ברמה התפעולית, התהליכית והאסטרטגית של משאבי אנוש ובכך מאפשר לארגון להשקיע את הזמן והמשאבים בתחום עיסוקו. נוסף לכך, את תהליך מיקור החוץ מלווים מומחים בעלי ניסיון מעולם משאבי האנוש וכך אין צורך להכשיר עובדים מתחומים אחרים לעסוק בטיפול תחום זה. סקרים מראים כי הבחירה במיקור חוץ מונעת משלוש סיבות עיקריות: גישה לניסיון רב, שיפור איכות השירות לעובדים וכמובן – פוטנציאל לחיסכון בהוצאות.

ארגונים במגזר השלישי, אשר לרוב תקציבם למערכות מידע דל יותר, נוטים פחות להשקיע כספים ומחשבה במערכות המחשוב אך עם השנים השימוש במערכות הללו מייעל ומקצר תהליכים בתחום משאבי אנוש. על כן, דווקא ארגונים אלו זקוקים למענה מקצועי חיצוני אשר יפחית עבורם את העלויות אך לא יפגום באיכות התהליך. במתאם אנו מספקים עבורך חבילה הכוללת את כלל השירותים בתחום משאבי האנוש (מיון, גיוס עובדים וגיוס בכירים, השמה, הדרכות, אבחון, ייעוץ, ליווי, הכשרה, פיתוח מנהלים ושירותים נוספים בתחום משאבי אנוש) ונותנים לך את המענה הנדרש על ידי שירות מקצועי שניתן ע"י מומחים בעלי ניסיון רב שנים וידע שנצבר מעבודה מול ארגונים במגזר השלישי, ובכך מאפשרים לך להמשיך בשגרת עבודתך. אנו יוצרים תוכנית פעולה עתידית, תוך הגדרת מדדים ויעדים מדויקים ומתן שירות איכותי ומקצועי והתאמת הצרכים ללקוח וכתוצאה מתהליך זה נצמצם את עלויות הארגון ונגדיל את רווחיותו.

הערכת עובדים הכלי האפקטיבי שלך

משוב והערכת עובדים

קיום משוב והערכת עובדים עשויים להיתפס כנושאים מורכבים עבור מנהלים רבים. פעמים רבות מנהל יהיה בעל מוטיבציה גבוהה, מרץ רב וכוונה אמיתית לשפר את ביצועי העובד שלו - אך לאורך הזמן, נוכל לזהות דעיכה בתהליך.

המשובהינודיאלוגמובנהביןהמנהלהישיר(המעריך) לעובד (המוערך)ובה המנהל מציגאתהערכתובכלהקשורלתפקודולביצועשל המוערךבמהלךהשנההחולפתולאחר מכן,מציג העובדאתהתייחסותו להערכה. מטרתו של המשוב היא תחילתו של דיבוב. הבעיה היא היעדר דיאלוג ולכן, הנחת העבודה של המשוב היא לאפשר דיאלוג בין שני אנשים.

שיחת משוב מוצלחת הינה שיחה בה המנהל הישיר מביע את הערכותיו לעובד באווירה עניינית ונוחה ומאפשר לעובד להתייחס לדברים שנאמרו. בסוף שיחת המשוב יש לערוך סיכום לגביי תוכן הדברים שנאמרו בשיחה והתכנון העתידי שיעלה בעקבותיהם ולוודא את בהירותם ומובנותם לשני הצדדים הלוקחים בו חלק. יש לעשות שימוש בכלי הערכת העובדים ולהטמיע אותו לאורך זמן, מחקרים מראים כי מישוב חד פעמי אינו אפקטיבי וההשפעה שלו מוטלת בספק.

המשוב הניתן לעובד מגביר את האפקטיביות והבהירות של התקשורת ועשוי לתרום לו לשיפור תפקודו וביצועיו ולסייע לו ברעיונות ופתרונות להקל על ביצוע המטלות והמשימות העומדות בפניו. בנוסף, הניסיון מראה כי עובדים מצפים וממתינים בקוצר רוח לקבל הערכה על עבודתם והשקעתם המרובה בעבודה.

מתן משוב לעובד מסייע בחיזוק הקשר ויחסי האמון בין המנהל הישיר לעובד, תורם בהגברת המוטיבציה של העובד, מהווה כלי תכנון בניהול ופיתוח מחלקת מש"א ומוביל להישגיות גבוהה יותר בקרב הארגון.

במתאם, אנו מציעים לך שירות והדרכה כיצד לקיים שיחת משוב אפקטיבית ומלווים אותך לאורך התהליך.

שיהיה בהצלחה!

מנהלת מסבירה בתנועות יד

עתודה ניהולית – על מה ולמה?

יצירת עתודה ניהולית הינה צעד מקדם עבור הארגון. ארגון החושב קדימה על עתידו ואינו מאפשר לשינויים חיצוניים או פנימיים לתפוס אותו "לא מוכן" מקדם את יציבותו ואת הצלחתו.

היתרונות ביצירת עתודה ניהולית הם כי הארגון מעצב את מנהלי העתיד, מקנה להם ידע וניסיון והיכרות עם הארגון על בוריו ומציע לעובדים מסלולי קריירה הכוללים קידום אישי, התפתחות מקצועית ואופק ניהולי.באמצעות הכשרת מנהלים לתפקיד בשלב מוקדם ניתן לשמר את הכישרונות הבולטים והעובדים המצטיינים בתוך הארגון.

לעיתים המגזר השלישי נוטה להימנע מתהליך זה בשל העלות והמשאבים אותו הוא מצריך אך חשוב להבין, תהליך זה הינו השקעה לטווח ארוך ויכול לחסוך עלויות רבות בעתיד.

התקציבים המועטים העומדים בפני עמותות מצריכים חשיבה ותכנון מראש על מנת למצוא מנהל בעל יכולות יצירתיות וגמישות מחשבתית התמחה במספר תחומים ויוכל לחפש אחר פתרונות יצירתיים לפתרון בעיות בעמותה ללא השקעת משאבים רבים.

כאשר הארגון יוצר לעצמו שיכבה ברורה של מנהלים בעלי אחריות ניהולית המתחילים "מלמטה" ומכירים את עבודת השטח, אך מיועדים מראש לתפקיד ניהולי בארגון הוא אינו צריך להתנהל באופן "תגובתי" ואינו פועל תחת לחץ.

מסלול עתודה ניהולית יוצר "ברית אמון" בין העובד לארגון, כאשר מחד, העובד מוכן לעבור תפקידים ושלבים רבים בארגון ומאידך הארגון מבטיח לו קידום ושכר בתמורה, "ברית" זו מחזקת את הקשר בין העובד לארגון ותורמת להגברת המוטיבציה והעשייה של העובד.

אנו רואים כי בשל המיעוט התקציבי, מנהלים במגזר השלישי עשויים לקחת חלק בתחומים רבים, שונים ומגוונים ולכן, באם זיהינו בעובד איכויות וכישורים רבים, נרצה לפתח אותו לא לוותר עליו, זאת הדרך שלנו לגרום לו להישאר. תהליך זה גורם הן לעובד והן לארגון לצאת נשכרים.

אנחנו במתאם מספקים שירות המסייע לך כמנהל ליצור תהליך נכון להכשרת מנהלים בעתיד, נגדיר את המטרות, היעדים התכנים והאסטרטגיה המנחה את הארגון בשיתוף עם ההנהלה הבכירה וניצור שכבת מנהלים עתידיים לארגון – נכשיר את דור העתיד למען הצלחת הארגון.

.

טלפון:03-3730090/1/2  |    office@mitam-hr.org  |