חתימה בעט על מסמך

מהם התועלות של מדרג שכר בארגון? איך בונים מדרג שכר הלכה למעשה? מהי מקובלות השכר בארגונים חברתיים?

מהו מדרג שכר?

כאשר אנו יוצרים מיפוי של כל בעלי התפקידים בארגון לפי היררכיה פנימית בתוך כל משפחת תפקידים ואז מציגים טבלאות המפרטות על כלל מרכיבי השכר בכל תפקיד בארגון.כאשר מעלים לעובד שכר באופן שאינו רציף, מסודר, מובנה או קבוע עשויות להתעורר בעיות תקציביות שלא יאפשרו ההעלאה זאת או לחילופין, דרישות מעובדים נוספים אשר חשים כי גם להם מגיעה העלאה במשכורתם. מצד שני, מתן העלאה בשכר לעובד וותיק אשר תורם רבות לארגון ומפגין מוטיבציה כדרך קבע הינו צעד חיוני ואף הכרחי!

אז היכן עשוי להתעורר הקושי?

העובדה כי מדובר בתהליך אשר משווה בין עיסוקים שונים ודרגת חשיבותם עשויה לעורר רעש בארגון, לאיים על העובדים והמנהלים ולהציף תהליכים לקויים שהתנהלו עד כה. בנוסף, עובדים וותיקים עשויים לחשוש כי בעקבות שכרם הגבוה המוצג לעיני כל, קידומם בארגון עשוי להיפגע.

אז מדוע בכל זאת כדאי לארגון לייצר מדרג שכר?

מדרג השכר תורם לתפיסת ההוגנות ומאפשר שקיפות אל מול העובדים, מגביר בקרה ותכנון לטווח ארוך. תהליך זה מסייע ביצירת סדר ארגוני ושמירה על מסגרת תקציב שכר ברורה, וכן יוצר מסגרת מובנית לאופן העלאת השכר ובכך מונע ניסיונות מיקוח שרירותיים של עובדים. בנוסף, על בסיס מדרג השכר ניתן לייצר מסלולי קריירה וניוד עובדים ולשמר את העובדים, העובד יודע כי לארגון "אין מה להסתיר" וכי יש לו אפיקי קידום ותגמול בהתאם.

במתאם אנו מספקים עבורך שירות ייחודי המקנה לך כלים יישומיים (ארגוניים ופיננסיים) לניהול אופטימאלי של המשאב האנושי בתחום מדרג השכר, נאפשר יצירת סדר ושיטתיות בארגון בנושא השכר, נבנה כלי ניהולי יעיל ונוח לשימור ומתווה גמיש למסגרות השכר וכמובן, נסייע לך בהטמעת התהליך בקרב הגורמים הקשורים בארגון,  התהליך שאנו מציעים יבנה בהתאם לגודלה של העמותה, למצבת העובדים ולמורכבות נושא השכר והטיפול בו בהתאם לצרכיה.

היכרותנו הרבה והניסיון שצברנו בעבודה עם המגזר השלישי תאפשר יצירת מדרג זה באופן מותאם לארגונך, אתה לא לבד בתהליך!

טלפון:03-3730090/1/2  |    office@mitam-hr.org  |